JVG Zone 5 playoffs
Sport
Volleyball
Gender
Girls
Dates
Nov 14–15, 2023
School Year
2023/2024
Host School
Convener(s)
Rod Ledochowski
Contact Name
Rod Ledochowski
Contact Email
Contact Phone
Round-Robin
Pool 1 | Gimli Lakers | Warren Wildcats | Riverton Patriots | Fisher River Hawks | Lake St. Martin Golden Eagles | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gimli Lakers | 4-25, 10-25 | 25-2, 25-10 | 25-9, 25-15 | 25-8, 25-12 | 3-1 | 2 | |
Warren Wildcats | 25-4, 25-10 | 25-9, 25-3 | 25-4, 25-6 | 25-13, 25-6 | 4-0 | 1 | |
Riverton Patriots | 2-25, 10-25 | 9-25, 3-25 | 19-25, 12-25 | 21-25, 13-25 | 0-4 | 5 | |
Fisher River Hawks | 9-25, 15-25 | 4-25, 6-25 | 25-19, 25-12 | 16-25, 24-26 | 1-3 | 4 | |
Lake St. Martin Golden Eagles | 8-25, 12-25 | 13-25, 6-25 | 25-21, 25-13 | 25-16, 26-24 | 2-2 | 3 |
Pool 2 | Ashern Cobras | Morweena Raptors | Lundar Kodiaks | Teulon Saints | Peguis Wolverines | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ashern Cobras | 24-26, 12-25 | 25-11, 25-17 | 24-26, 21-25 | 25-19, 25-11 | 2-2 | 3 | |
Morweena Raptors | 26-24, 25-12 | 25-18, 26-24 | 25-22, 25-13 | 25-13, 25-11 | 4-0 | 1 | |
Lundar Kodiaks | 11-25, 17-25 | 18-25, 24-26 | 24-26, 23-25 | 25-18, 25-4 | 1-3 | 4 | |
Teulon Saints | 26-24, 25-21 | 22-25, 13-25 | 26-24, 25-23 | 25-16, 25-23 | 3-1 | 2 | |
Peguis Wolverines | 19-25, 11-25 | 13-25, 11-25 | 18-25, 4-25 | 16-25, 23-25 | 0-4 | 5 |
Bracket
Gimli Lakers AA Junior Varsity Girls VolleyballAshern Cobras AA Junior Varsity Girls VolleyballWarren Wildcats AA Junior Varsity Girls VolleyballMorweena Raptors A Junior Varsity Girls VolleyballRiverton Patriots A Junior Varsity Girls VolleyballLundar Kodiaks A Junior Varsity Girls VolleyballTeulon Saints AA Junior Varsity Girls VolleyballPeguis Wolverines AA Junior Varsity Girls VolleyballFisher River Hawks A Junior Varsity Girls VolleyballLake St. Martin Golden Eagles A Junior Varsity Girls Volleyball
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nov 15, 2023 4:00pm | Morweena Raptors | vs | Warren Wildcats | 15-25, 18-25 | Teulon | JV Girls | Bracket | ||
Nov 15, 2023 3:00pm | Ashern Cobras | vs | Teulon Saints | 25-18, 25-21 | Teulon | JV Girls | Bracket | ||
Nov 15, 2023 2:00pm | Warren Wildcats | vs | Teulon Saints | 25-9, 25-7 | Teulon | JV Girls | Bracket | ||
Nov 15, 2023 1:00pm | Morweena Raptors | vs | Ashern Cobras | 25-18, 25-21 | Teulon | JV Girls | Bracket | ||
Nov 15, 2023 12:00pm | Teulon Saints | vs | Lake St. Martin Golden Eagles | 25-19, 25-19 | Teulon | JV Girls | Bracket | ||
Nov 15, 2023 11:00am | Gimli Lakers | vs | Ashern Cobras | 15-25, 16-25 | Teulon | JV Girls | Bracket | ||
Nov 15, 2023 10:00am | Warren Wildcats | vs | Lundar Kodiaks | 25-10, 25-7 | Teulon | JV Girls | Bracket | ||
Nov 15, 2023 9:00am | Morweena Raptors | vs | Fisher River Hawks | 25-21, 25-19 | Teulon | JV Girls | Bracket | ||
Nov 14, 2023 4:15pm | Warren Wildcats | vs | Riverton Patriots | 25-9, 25-3 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 4:15pm | Ashern Cobras | vs | Teulon Saints | 24-26, 21-25 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 3:30pm | Lundar Kodiaks | vs | Peguis Wolverines | 25-18, 25-4 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 3:30pm | Fisher River Hawks | vs | Lake St. Martin Golden Eagles | 16-25, 24-26 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 2:15pm | Gimli Lakers | vs | Riverton Patriots | 25-2, 25-10 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 2:15pm | Ashern Cobras | vs | Morweena Raptors | 24-26, 12-25 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 1:30pm | Warren Wildcats | vs | Lake St. Martin Golden Eagles | 25-13, 25-6 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 1:30pm | Teulon Saints | vs | Peguis Wolverines | 25-16, 25-23 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 12:45pm | Morweena Raptors | vs | Lundar Kodiaks | 25-18, 26-24 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 12:45pm | Gimli Lakers | vs | Fisher River Hawks | 25-9, 25-15 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 12:00pm | Ashern Cobras | vs | Peguis Wolverines | 25-19, 25-11 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 12:00pm | Riverton Patriots | vs | Lake St. Martin Golden Eagles | 21-25, 13-25 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 11:15am | Warren Wildcats | vs | Fisher River Hawks | 25-4, 25-6 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 11:15am | Lundar Kodiaks | vs | Teulon Saints | 24-26, 23-25 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 10:30am | Morweena Raptors | vs | Peguis Wolverines | 25-13, 25-11 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 10:30am | Gimli Lakers | vs | Lake St. Martin Golden Eagles | 25-8, 25-12 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 9:45am | Ashern Cobras | vs | Lundar Kodiaks | 25-11, 25-17 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 9:45am | Riverton Patriots | vs | Fisher River Hawks | 19-25, 12-25 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 9:00am | Morweena Raptors | vs | Teulon Saints | 25-22, 25-13 | Teulon | JV Girls | Round Robin 1 | ||
Nov 14, 2023 9:00am | Gimli Lakers | vs | Warren Wildcats | 4-25, 10-25 | Warren | JV Girls | Round Robin 1 |