DIG 2023 BOYS
Sport
Volleyball
Gender
Boys
Dates
Nov 3–4, 2023
School Year
2023/2024
Host School
Convener(s)
Don Thomson
Contact Name
Don Thomson
Contact Email
Contact Phone
Welcome
Congratulations to Gabrielle-Roy, the 2023 Spartan Dig Champions!
Dig MVP- Maxime Vermette (Gabrielle-Roy)
Tournament All-Stars:
David Lemoine (Gabrielle-Roy)
Josh Bartlett (Gabrielle-Roy)
Lukas Klassen (Steinbach Christian)
Corey Brandt (Steinbach Christian)
Jesse Vandenberg (Garden Valley)
Justin Braid (Neelin)
Â
Massive thank you to all of the teams who participated in the Dig this year!
Downloads
Round-Robin
Pool 1 | John Taylor Pipers | Garden Valley Zodiacs | Neelin Spartans | R.D. Parker Collegiate Trojans Sr Varsity Boys | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
John Taylor Pipers | 24-26, 19-25 | 12-25, 10-25 | 25-27, 21-25 | 0-6 | 4 | |
Garden Valley Zodiacs | 26-24, 25-19 | 14-25, 13-25 | 25-12, 22-25 | 3-3 | 2 | |
Neelin Spartans | 25-12, 25-10 | 25-14, 25-13 | 25-11, 25-10 | 6-0 | 1 | |
R.D. Parker Collegiate Trojans Sr Varsity Boys | 27-25, 25-21 | 12-25, 25-22 | 11-25, 10-25 | 3-3 | 3 |
Pool 2 | Landmark 96ers | Margaret Barbour Spartans | MacGregor Mustangs | Hapnot Kopper Kings | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Landmark 96ers | 25-14, 28-26 | 23-25, 28-26 | 25-18, 25-15 | 5-1 | 1 | |
Margaret Barbour Spartans | 14-25, 26-28 | 16-25, 12-25 | 21-25, 24-26 | 0-6 | 4 | |
MacGregor Mustangs | 25-23, 26-28 | 25-16, 25-12 | 19-25, 17-25 | 3-3 | 3 | |
Hapnot Kopper Kings | 18-25, 15-25 | 25-21, 26-24 | 25-19, 25-17 | 4-2 | 2 |
Pool 3 | Crocus Plains Plainsmen | Neepawa Tigers | Boissevain Broncos | Warren Wildcats | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Crocus Plains Plainsmen | 25-27, 25-13 | 19-25, 23-25 | 25-11, 25-17 | 3-3 | 2 | |
Neepawa Tigers | 27-25, 13-25 | 16-25, 19-25 | 25-22, 19-25 | 2-4 | 3 | |
Boissevain Broncos | 25-19, 25-23 | 25-16, 25-19 | 25-22, 25-10 | 6-0 | 1 | |
Warren Wildcats | 11-25, 17-25 | 22-25, 25-19 | 22-25, 10-25 | 1-5 | 4 |
Pool 4 | Steinbach Christian School Flames | Dauphin Clippers | Niverville Panthers | Louis-Riel Voyageurs | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Steinbach Christian School Flames | 25-22, 25-9 | 25-19, 23-25 | 25-17, 22-25 | 4-2 | 2 | |
Dauphin Clippers | 22-25, 9-25 | 22-25, 13-25 | 18-25, 27-29 | 0-6 | 4 | |
Niverville Panthers | 19-25, 25-23 | 25-22, 25-13 | 20-25, 23-25 | 3-3 | 3 | |
Louis-Riel Voyageurs | 17-25, 25-22 | 25-18, 29-27 | 25-20, 25-23 | 5-1 | 1 |
Pool 5 | Carberry Cougars | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) Trojans | Goose Lake High School Raiders | Gabrielle-Roy Les Roys | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Carberry Cougars | 11-25, 11-25 | 25-22, 25-16 | 14-25, 20-25 | 2-4 | 3 | |
Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) Trojans | 25-11, 25-11 | 25-14, 25-18 | 12-25, 19-25 | 4-2 | 2 | |
Goose Lake High School Raiders | 22-25, 16-25 | 14-25, 18-25 | 4-25, 21-25 | 0-6 | 4 | |
Gabrielle-Roy Les Roys | 25-14, 25-20 | 25-12, 25-19 | 25-4, 25-21 | 6-0 | 1 |
Pool 6 | Rossburn Raiders Green, Black, White | Glenboro Panthers | Neelin Spartans | Wawanesa Warriors | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Rossburn Raiders Green, Black, White | 12-25, 25-23 | 21-25, 17-25 | 18-25, 9-25 | 1-5 | 4 | |
Glenboro Panthers | 25-12, 23-25 | 25-10, 27-25 | 21-25, 25-20 | 4-2 | 2 | |
Neelin Spartans | 25-21, 25-17 | 10-25, 25-27 | 18-25, 16-25 | 2-4 | 3 | |
Wawanesa Warriors | 25-18, 25-9 | 25-21, 20-25 | 25-18, 25-16 | 5-1 | 1 |
Pool 7 | Calvin Christian Eagles | Westgate Wings | Linden Christian Wings | W.C. Miller Aces | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Calvin Christian Eagles | 15-25, 25-18 | 25-23, 20-25 | 26-24, 25-23 | 4-2 | 2 | |
Westgate Wings | 25-15, 18-25 | 15-25, 22-25 | 25-14, 25-16 | 3-3 | 3 | |
Linden Christian Wings | 23-25, 25-20 | 25-15, 25-22 | 25-18, 25-13 | 5-1 | 1 | |
W.C. Miller Aces | 24-26, 23-25 | 14-25, 16-25 | 18-25, 13-25 | 0-6 | 4 |
Pool 8 | Elton Sabres | William Morton Warriors | Crocus Plains Plainsmen | Carnduff (SK) | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Elton Sabres | 25-19, 25-14 | 25-15, 25-8 | 25-22, 23-25 | 5-1 | 2 | |
William Morton Warriors | 19-25, 14-25 | 25-15, 25-4 | 13-25, 21-25 | 2-4 | 3 | |
Crocus Plains Plainsmen | 15-25, 8-25 | 15-25, 4-25 | 15-25, 9-25 | 0-6 | 4 | |
Carnduff (SK) | 22-25, 25-23 | 25-13, 25-21 | 25-15, 25-9 | 5-1 | 1 |
Pool 9 | Vincent Massey (Bdn) Vikings | Gilbert Plains Trojans | Morris/St. Jean (Co-Op) Mavericks | Rosenort Redhawks | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-11, 27-25 | 25-14, 26-24 | 25-21, 19-25 | 5-1 | 1 | |
Gilbert Plains Trojans | 11-25, 25-27 | 20-25, 28-30 | 15-25, 18-25 | 0-6 | 4 | |
Morris/St. Jean (Co-Op) Mavericks | 14-25, 24-26 | 25-20, 30-28 | 13-25, 25-17 | 3-3 | 3 | |
Rosenort Redhawks | 21-25, 25-19 | 25-15, 25-18 | 25-13, 17-25 | 4-2 | 2 |
Pool 10 | Vincent Massey (Bdn) Vikings | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | Swan Valley Tigers | Virden Bears | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Vincent Massey (Bdn) Vikings | 23-25, 15-25 | 16-25, 12-25 | 21-25, 25-18 | 1-5 | 4 | |
Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | 25-23, 25-15 | 25-27, 25-17 | 25-15, 25-20 | 5-1 | 1 | |
Swan Valley Tigers | 25-16, 25-12 | 27-25, 17-25 | 19-25, 23-25 | 3-3 | 3 | |
Virden Bears | 25-21, 18-25 | 15-25, 20-25 | 25-19, 25-23 | 3-3 | 2 |
Bracket
Calvin Christian Eagles AAA Varsity Boys VolleyballElton Sabres AA Varsity Boys VolleyballSteinbach Christian School Flames AAA Varsity Boys VolleyballDauphin Clippers AAA Varsity Boys VolleyballJohn Taylor Pipers AAA Varsity Boys VolleyballNiverville Panthers AAA Varsity Boys VolleyballLandmark 96ers AA Varsity Boys VolleyballMargaret Barbour Spartans AA Varsity Boys VolleyballVincent Massey (Bdn) Vikings AAAA Junior Varsity Boys VolleyballVincent Massey (Bdn) Vikings AAAA Varsity Boys VolleyballRossburn Raiders Green, Black, White A Varsity Boys VolleyballGlenboro Panthers A Varsity Boys VolleyballGarden Valley Zodiacs AAA Varsity Boys VolleyballBaldur/Cartwright (Co-Op) Cougars A Varsity Boys VolleyballCarberry Cougars AA Varsity Boys VolleyballWestgate Wings AAA Varsity Boys VolleyballWilliam Morton Warriors AA Varsity Boys VolleyballCrocus Plains Plainsmen AAAA Varsity Boys VolleyballCrocus Plains Plainsmen AAAA Junior Varsity Boys VolleyballLinden Christian Wings AAA Varsity Boys VolleyballNeepawa Tigers AAA Varsity Boys VolleyballNeelin Spartans AAA Varsity Boys VolleyballNeelin Spartans AAA Junior Varsity Boys VolleyballGilbert Plains Trojans A Varsity Boys VolleyballLouis-Riel Voyageurs AAA Varsity Boys VolleyballMacGregor Mustangs AA Varsity Boys VolleyballMajor Pratt/St. Lazare (Co-Op) Trojans AA Varsity Boys VolleyballMorris/St. Jean (Co-Op) Mavericks AA Varsity Boys VolleyballSwan Valley Tigers AAA Varsity Boys VolleyballW.C. Miller Aces AAA Varsity Boys VolleyballGoose Lake High School Raiders AA Varsity Boys VolleyballGabrielle-Roy Les Roys AA Varsity Boys VolleyballBoissevain Broncos AA Varsity Boys VolleyballVirden Bears AAA Varsity Boys VolleyballHapnot Kopper Kings AA Varsity Boys VolleyballRosenort Redhawks AA Varsity Boys VolleyballWawanesa Warriors A Varsity Boys VolleyballR.D. Parker Collegiate Trojans Sr Varsity Boys AAA Varsity Boys VolleyballWarren Wildcats AA Varsity Boys VolleyballCarnduff (SK) Volleyball
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nov 10, 2023 10:00am | Neelin Spartans | vs | Rosenort Redhawks | 25-15, 25-21 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 6:00pm | Niverville Panthers | vs | Dauphin Clippers | 27-25, 25-22 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 6:00pm | Gabrielle-Roy Les Roys | vs | Steinbach Christian School Flames | 25-20, 25-16 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 6:00pm | W.C. Miller Aces | vs | Westgate Wings | 25-23, 16-25, 9-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 6:00pm | Linden Christian Wings | vs | Wawanesa Warriors | 25-16, 21-25, 15-9 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 5:00pm | MacGregor Mustangs | vs | William Morton Warriors | 25-18, 25-12 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 5:00pm | Neelin Spartans | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 27-29, 22-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 5:00pm | Steinbach Christian School Flames | vs | Garden Valley Zodiacs | 25-18, 25-13 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 5:00pm | Carnduff (SK) | vs | Westgate Wings | 25-27, 17-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 5:00pm | Hapnot Kopper Kings | vs | W.C. Miller Aces | 25-27, 20-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 4:00pm | Rosenort Redhawks | vs | Linden Christian Wings | 19-25, 25-22, 12-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 4:00pm | Calvin Christian Eagles | vs | Wawanesa Warriors | 32-34, 25-20, 12-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 4:00pm | Goose Lake High School Raiders | vs | Niverville Panthers | 23-25, 23-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 4:00pm | Carberry Cougars | vs | Dauphin Clippers | 22-25, 21-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 4:00pm | Crocus Plains Plainsmen | vs | Margaret Barbour Spartans | 25-0, 25-0 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 3:00pm | R.D. Parker Collegiate Trojans | vs | Hapnot Kopper Kings | 19-25, 20-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 3:00pm | Westgate Wings | vs | Morris/St. Jean (Co-Op) Mavericks | 25-21, 25-23 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 3:00pm | Garden Valley Zodiacs | vs | Landmark 96ers | 25-19, 25-16 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 3:00pm | Neelin Spartans | vs | William Morton Warriors | 25-18, 18-25, 7-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 2:00pm | W.C. Miller Aces | vs | Glenboro Panthers | 25-19, 27-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 2:00pm | John Taylor Pipers | vs | Carnduff (SK) | 16-25, 29-27, 13-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 2:00pm | Swan Valley Tigers | vs | MacGregor Mustangs | 9-25, 20-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 2:00pm | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | vs | Steinbach Christian School Flames | 21-25, 20-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 2:00pm | Crocus Plains Plainsmen | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 20-25, 21-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 1:00pm | Rosenort Redhawks | vs | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | 21-25, 25-21, 15-7 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 1:00pm | Boissevain Broncos | vs | Wawanesa Warriors | 18-25, 25-22, 11-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 1:00pm | Goose Lake High School Raiders | vs | Warren Wildcats | 25-23, 26-24 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 1:00pm | Dauphin Clippers | vs | Virden Bears | 25-10, 25-17 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 1:00pm | Margaret Barbour Spartans | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-18, 25-21 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 12:00pm | Carberry Cougars | vs | Neepawa Tigers | 25-21, 25-27, 15-13 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 12:00pm | Niverville Panthers | vs | Gilbert Plains Trojans | 25-9, 25-12 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 12:00pm | Crocus Plains Plainsmen | vs | Rossburn Raiders | 25-18, 25-20 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 12:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Calvin Christian Eagles | 20-25, 25-15, 15-17 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 12:00pm | Linden Christian Wings | vs | Elton Sabres | 25-20, 23-25, 15-13 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 11:00am | Virden Bears | vs | Morris/St. Jean (Co-Op) Mavericks | 21-25, 21-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 11:00am | Westgate Wings | vs | Dauphin Clippers | 25-21, 25-20 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 11:00am | Garden Valley Zodiacs | vs | Boissevain Broncos | 25-17, 25-17 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 11:00am | Landmark 96ers | vs | Wawanesa Warriors | 27-25, 25-23 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 11:00am | William Morton Warriors | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-19, 25-27, 15-8 | JV Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 10:00am | Neelin Spartans | vs | Margaret Barbour Spartans | 25-23, 25-20 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 10:00am | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | vs | Louis-Riel Voyageurs | 11-25, 24-26 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 10:00am | Warren Wildcats | vs | Hapnot Kopper Kings | 28-30, 13-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 10:00am | R.D. Parker Collegiate Trojans | vs | Goose Lake High School Raiders | 25-19, 25-23 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 9:00am | Calvin Christian Eagles | vs | Steinbach Christian School Flames | 13-25, 24-26 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 9:00am | Carberry Cougars | vs | John Taylor Pipers | 16-25, 24-26 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 9:00am | Neepawa Tigers | vs | Carnduff (SK) | 12-25, 17-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 9:00am | Rossburn Raiders | vs | MacGregor Mustangs | 16-25, 22-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 9:00am | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-19, 21-25, 15-12 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 8:00am | Linden Christian Wings | vs | Crocus Plains Plainsmen | 25-14, 24-26, 10-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 8:00am | Elton Sabres | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 19-25, 16-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 8:00am | Niverville Panthers | vs | W.C. Miller Aces | 28-30, 27-25, 14-16 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 8:00am | Crocus Plains Plainsmen | vs | Swan Valley Tigers | 7-25, 12-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2023 3:00am | Neelin Spartans | vs | Louis-Riel Voyageurs | 25-17, 25-10 | V Boys | Bracket | |||
Nov 3, 2023 8:00am | Glenboro Panthers | vs | Gilbert Plains Trojans | 25-13, 25-18 | V Boys | Bracket | |||
Nov 3, 2023 8:30pm | Steinbach Christian School Flames | vs | Niverville Panthers | 25-19, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 8:30pm | Calvin Christian Eagles | vs | Linden Christian Wings | 25-23, 20-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 8:30pm | Gilbert Plains Trojans | vs | Morris/St. Jean (Co-Op) Mavericks | 20-25, 28-30 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 8:30pm | Margaret Barbour Spartans | vs | Hapnot Kopper Kings | 21-25, 24-26 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 7:30pm | Westgate Wings | vs | W.C. Miller Aces | 25-14, 25-16 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 7:30pm | Dauphin Clippers | vs | Louis-Riel Voyageurs | 18-25, 27-29 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 7:30pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Rosenort Redhawks | 25-21, 19-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 7:30pm | Landmark 96ers | vs | MacGregor Mustangs | 23-25, 28-26 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 6:30pm | Gilbert Plains Trojans | vs | Rosenort Redhawks | 15-25, 18-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 6:30pm | Landmark 96ers | vs | Margaret Barbour Spartans | 25-14, 28-26 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 6:30pm | Calvin Christian Eagles | vs | Westgate Wings | 15-25, 25-18 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 6:30pm | Dauphin Clippers | vs | Niverville Panthers | 22-25, 13-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 5:30pm | Linden Christian Wings | vs | W.C. Miller Aces | 25-18, 25-13 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 5:30pm | MacGregor Mustangs | vs | Hapnot Kopper Kings | 19-25, 17-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 5:30pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Morris/St. Jean (Co-Op) Mavericks | 25-14, 26-24 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 5:30pm | Steinbach Christian School Flames | vs | Louis-Riel Voyageurs | 25-17, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 4:30pm | Steinbach Christian School Flames | vs | Dauphin Clippers | 25-22, 25-9 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 4:30pm | Landmark 96ers | vs | Hapnot Kopper Kings | 25-18, 25-15 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 4:30pm | Westgate Wings | vs | Linden Christian Wings | 15-25, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 4:30pm | Morris/St. Jean (Co-Op) Mavericks | vs | Rosenort Redhawks | 13-25, 25-17 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 3:30pm | Margaret Barbour Spartans | vs | MacGregor Mustangs | 16-25, 12-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 3:30pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Gilbert Plains Trojans | 25-11, 27-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 3:30pm | Calvin Christian Eagles | vs | W.C. Miller Aces | 26-24, 25-23 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 3:30pm | Niverville Panthers | vs | Louis-Riel Voyageurs | 20-25, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 2:00pm | Glenboro Panthers | vs | Wawanesa Warriors | 21-25, 25-20 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 2:00pm | Carberry Cougars | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 14-25, 20-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 2:00pm | Neepawa Tigers | vs | Boissevain Broncos | 16-25, 19-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 2:00pm | William Morton Warriors | vs | Crocus Plains Plainsmen | 25-15, 25-4 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 2:00pm | Garden Valley Zodiacs | vs | R.D. Parker Collegiate Trojans | 25-12, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 2:00pm | Swan Valley Tigers | vs | Virden Bears | 19-25, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 1:00pm | Crocus Plains Plainsmen | vs | Warren Wildcats | 25-11, 25-17 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 1:00pm | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | vs | Goose Lake High School Raiders | 25-14, 25-18 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 1:00pm | John Taylor Pipers | vs | Neelin Spartans | 12-25, 10-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 1:00pm | Rossburn Raiders | vs | Neelin Spartans | 21-25, 17-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 1:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | 23-25, 15-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 1:00pm | Elton Sabres | vs | Carnduff (SK) | 25-22, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 12:00pm | John Taylor Pipers | vs | R.D. Parker Collegiate Trojans | 25-27, 21-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 12:00pm | Carberry Cougars | vs | Goose Lake High School Raiders | 25-22, 25-16 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 12:00pm | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | vs | Virden Bears | 25-15, 25-20 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 12:00pm | Rossburn Raiders | vs | Wawanesa Warriors | 18-25, 9-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 12:00pm | Crocus Plains Plainsmen | vs | Carnduff (SK) | 15-25, 9-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 12:00pm | Neepawa Tigers | vs | Warren Wildcats | 25-22, 19-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 11:00am | Garden Valley Zodiacs | vs | Neelin Spartans | 14-25, 13-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 11:00am | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Swan Valley Tigers | 16-25, 12-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 11:00am | Crocus Plains Plainsmen | vs | Boissevain Broncos | 19-25, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 11:00am | Elton Sabres | vs | William Morton Warriors | 25-19, 25-14 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 11:00am | Glenboro Panthers | vs | Neelin Spartans | 25-10, 27-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 11:00am | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 12-25, 19-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 10:00am | Boissevain Broncos | vs | Warren Wildcats | 25-22, 25-10 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 10:00am | William Morton Warriors | vs | Carnduff (SK) | 13-25, 21-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 10:00am | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | vs | Swan Valley Tigers | 25-27, 25-17 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 10:00am | Rossburn Raiders | vs | Glenboro Panthers | 12-25, 25-23 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 10:00am | Goose Lake High School Raiders | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 4-25, 21-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 10:00am | John Taylor Pipers | vs | Garden Valley Zodiacs | 24-26, 19-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 9:00am | Elton Sabres | vs | Crocus Plains Plainsmen | 25-15, 25-8 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 9:00am | Crocus Plains Plainsmen | vs | Neepawa Tigers | 25-27, 25-13 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 9:00am | Neelin Spartans | vs | Wawanesa Warriors | 18-25, 16-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 9:00am | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Virden Bears | 21-25, 25-18 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 9:00am | Neelin Spartans | vs | R.D. Parker Collegiate Trojans | 25-11, 25-10 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 3, 2023 9:00am | Carberry Cougars | vs | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | 11-25, 11-25 | V Boys | Round Robin 1 |