Husky Classic Volleyball
Sport
Volleyball
Gender
Boys
Dates
Oct 27–28, 2023
School Year
2023/2024
Host School
Convener(s)
Evan Janzen Roth, Ryan Vermette
Round-Robin
Pool 1 | Steinbach Christian School Flames | St. James Jimmies | Ebb and Flow Thunderbirds | Sturgeon Heights Huskies | West Kildonan Wolverines | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Steinbach Christian School Flames | 25-10, 25-17 | 25-13, 25-16 | 25-6, 25-16 | 25-13, 25-13 | 8-0 | 1 | |
St. James Jimmies | 10-25, 17-25 | 25-22, 23-25 | 15-25, 19-25 | 22-25, 21-25 | 1-7 | 5 | |
Ebb and Flow Thunderbirds | 13-25, 16-25 | 22-25, 25-23 | 25-21, 22-25 | 25-11, 25-18 | 4-4 | 2 | |
Sturgeon Heights Huskies | 6-25, 16-25 | 25-15, 25-19 | 21-25, 25-22 | 25-23, 16-25 | 4-4 | 3 | |
West Kildonan Wolverines | 13-25, 13-25 | 25-22, 25-21 | 11-25, 18-25 | 23-25, 25-16 | 3-5 | 4 |
Pool 2 | Vincent Massey (Bdn) Vikings | Fort Richmond Centurions | J.H. Bruns Broncos | Oak Park Raiders | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-20, 25-15 | 25-9, 25-9 | 22-25, 25-14 | 5-1 | 1 | |
Fort Richmond Centurions | 20-25, 15-25 | 25-18, 25-20 | 14-25, 17-25 | 2-4 | 3 | |
J.H. Bruns Broncos | 9-25, 9-25 | 18-25, 20-25 | 17-25, 9-25 | 0-6 | 4 | |
Oak Park Raiders | 25-22, 14-25 | 25-14, 25-17 | 25-17, 25-9 | 5-1 | 2 |
Bracket
Steinbach Christian School Flames AAA Varsity Boys VolleyballSt. James Jimmies AAA Varsity Boys VolleyballVincent Massey (Bdn) Vikings AAAA Varsity Boys VolleyballFort Richmond Centurions AAAA Varsity Boys VolleyballJ.H. Bruns Broncos AAAA Varsity Boys VolleyballEbb and Flow Thunderbirds AA Varsity Boys VolleyballSturgeon Heights Huskies AAAA Varsity Boys VolleyballOak Park Raiders AAAA Varsity Boys VolleyballWest Kildonan Wolverines AAAA Varsity Boys Volleyball
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oct 28, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | West Kildonan Wolverines | 25-19, 25-27, 12-15 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | West Kildonan Wolverines | vs | Ebb and Flow Thunderbirds | 25-21, 22-25, 15-10 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | J.H. Bruns Broncos | 16-25, 13-25 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Steinbach Christian School Flames | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 22-25, 19-25 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Fort Richmond Centurions | 26-24, 25-13 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Steinbach Christian School Flames | vs | Oak Park Raiders | 25-20, 25-17 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Ebb and Flow Thunderbirds | vs | Fort Richmond Centurions | 20-25, 22-25 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | West Kildonan Wolverines | 25-21, 25-11 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Oak Park Raiders | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-12, 27-29, 15-10 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | St. James Jimmies | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-19, 20-25, 13-15 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Steinbach Christian School Flames | 14-25, 14-25 | V Boys | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | West Kildonan Wolverines | 25-23, 16-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Oak Park Raiders | 17-25, 9-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Fort Richmond Centurions | vs | Oak Park Raiders | 14-25, 17-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Fort Richmond Centurions | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-18, 25-20 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Oak Park Raiders | 22-25, 25-14 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-9, 25-9 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Fort Richmond Centurions | 25-20, 25-15 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Ebb and Flow Thunderbirds | vs | West Kildonan Wolverines | 25-11, 25-18 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Ebb and Flow Thunderbirds | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-21, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | St. James Jimmies | vs | West Kildonan Wolverines | 22-25, 21-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | St. James Jimmies | vs | Sturgeon Heights Huskies | 15-25, 19-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | St. James Jimmies | vs | Ebb and Flow Thunderbirds | 25-22, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Steinbach Christian School Flames | vs | West Kildonan Wolverines | 25-13, 25-13 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Steinbach Christian School Flames | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-6, 25-16 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Steinbach Christian School Flames | vs | Ebb and Flow Thunderbirds | 25-13, 25-16 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Steinbach Christian School Flames | vs | St. James Jimmies | 25-10, 25-17 | V Boys | Round Robin 1 |