Huskies Invitational
Sport
Volleyball
Gender
Girls
Dates
Oct 6–7, 2023
School Year
2023/2024
Host School
Convener(s)
Ryan Vermette
Contact Name
Ryan Vermette
Contact Email
Contact Phone
Round-Robin
Pool 1 | River East Kodiaks | Vincent Massey (Wpg) Trojans | Mennonite Brethren Hawks Junior Varsity Girls | Sturgeon Heights Huskies | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
River East Kodiaks | 23-25, 9-25 | 21-25, 21-25 | 15-25, 13-25 | 0-3 | 4 | |
Vincent Massey (Wpg) Trojans | 25-23, 25-9 | 25-16, 21-25, 18-16 | 20-25, 25-13, 13-15 | 2-1 | 2 | |
Mennonite Brethren Hawks Junior Varsity Girls | 25-21, 25-21 | 16-25, 25-21, 16-18 | 25-20, 14-25, 13-25 | 1-2 | 3 | |
Sturgeon Heights Huskies | 25-15, 25-13 | 25-20, 13-25, 15-13 | 20-25, 25-14, 25-13 | 3-0 | 1 |
Pool 2 | Vincent Massey (Bdn) Vikings | Daniel McIntyre Maroons | J.H. Bruns Broncos | Jeanne-Sauve Olympiens | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-16, 25-21 | 25-10, 25-17 | 25-17, 25-16 | 3-0 | 1 | |
Daniel McIntyre Maroons | 16-25, 21-25 | 25-17, 25-23 | 16-25, 25-22, 16-14 | 2-1 | 2 | |
J.H. Bruns Broncos | 10-25, 17-25 | 17-25, 23-25 | 14-25, 16-25 | 0-3 | 4 | |
Jeanne-Sauve Olympiens | 17-25, 16-25 | 25-16, 22-25, 14-16 | 25-14, 25-16 | 1-2 | 3 |
Pool 3 | Garden City Gophers | Lord Selkirk Royals | Steinbach Regional Sabres | Dakota Lancers | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Garden City Gophers | 25-15, 25-23 | 23-25, 25-22, 11-15 | 25-17, 23-25, 10-15 | 1-2 | 3 | |
Lord Selkirk Royals | 15-25, 23-25 | 19-25, 23-25 | 25-13, 25-16 | 1-2 | 2 | |
Steinbach Regional Sabres | 25-23, 22-25, 15-11 | 25-19, 25-23 | 25-8, 14-25, 17-15 | 3-0 | 1 | |
Dakota Lancers | 17-25, 25-23, 15-10 | 13-25, 16-25 | 8-25, 25-14, 15-17 | 1-2 | 4 |
Bracket
Garden City Gophers AAAA Junior Varsity Girls VolleyballVincent Massey (Bdn) Vikings AAAA Junior Varsity Girls VolleyballDaniel McIntyre Maroons AAAA Junior Varsity Girls VolleyballRiver East Kodiaks AAAA Junior Varsity Girls VolleyballVincent Massey (Wpg) Trojans AAAA Junior Varsity Girls VolleyballLord Selkirk Royals AAAA Junior Varsity Girls VolleyballJ.H. Bruns Broncos AAAA Junior Varsity Girls VolleyballSteinbach Regional Sabres AAAA Junior Varsity Girls VolleyballDakota Lancers AAAA Junior Varsity Girls VolleyballMennonite Brethren Hawks Junior Varsity Girls AAA Junior Varsity Girls VolleyballSturgeon Heights Huskies AAAA Junior Varsity Girls VolleyballJeanne-Sauve Olympiens AAAA Junior Varsity Girls Volleyball
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oct 7, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | River East Kodiaks | 25-21, 20-25, 15-3 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Garden City Gophers | vs | Sturgeon Heights Huskies | 15-25, 25-19, 15-17 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Dakota Lancers | 19-25, 22-25 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Mennonite Brethren Hawks | vs | Lord Selkirk Royals | 25-22, 10-25, 12-25 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Steinbach Regional Sabres | 15-25, 15-25 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 7-25, 19-25 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 19-25, 25-21, 10-15 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 20-25, 25-22, 18-16 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Garden City Gophers | 24-26, 12-25 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | Steinbach Regional Sabres | 20-25, 25-22, 15-17 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Dakota Lancers | 25-15, 25-22 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | River East Kodiaks | 25-15, 25-21 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Mennonite Brethren Hawks | 20-25, 24-25 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Mennonite Brethren Hawks | 25-17, 25-19 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | Dakota Lancers | 25-10, 25-14 | JV Girls | Bracket | |||
Not Set | TBA | vs | TBA | Girls | Bracket | ||||
Not Set | TBA | vs | TBA | Girls | Bracket | ||||
Not Set | TBA | vs | TBA | Girls | Bracket | ||||
Not Set | TBA | vs | TBA | Girls | Bracket | ||||
Oct 6, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Mennonite Brethren Hawks | 21-25, 21-25 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Sturgeon Heights Huskies | 15-25, 13-25 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Mennonite Brethren Hawks | 25-16, 21-25, 18-16 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Sturgeon Heights Huskies | 20-25, 25-13, 13-15 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Mennonite Brethren Hawks | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-20, 14-25, 13-25 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Daniel McIntyre Maroons | 25-16, 25-21 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-10, 25-17 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 25-17, 25-16 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 23-25, 9-25 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 16-25, 25-22, 16-14 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 14-25, 16-25 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Garden City Gophers | vs | Lord Selkirk Royals | 25-15, 25-23 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Garden City Gophers | vs | Steinbach Regional Sabres | 23-25, 25-22, 11-15 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Garden City Gophers | vs | Dakota Lancers | 25-17, 23-25, 10-15 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Steinbach Regional Sabres | 19-25, 23-25 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Dakota Lancers | 25-13, 25-16 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Dakota Lancers | 25-8, 14-25, 17-15 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 6, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-17, 25-23 | JV Girls | Round Robin 1 |