Women'ts St. Vital Invitational
Sport
Volleyball
Gender
Girls
Dates
Oct 26–28, 2023
School Year
2023/2024
Host School
Convener(s)
Kris Funk
Contact Name
Kris Funk
Contact Email
Round-Robin
Pool 1 | Vincent Massey (Wpg) Trojans | Lord Selkirk Royals | Steinbach Regional Sabres | Jeanne-Sauve Olympiens | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Vincent Massey (Wpg) Trojans | 22-25, 21-25 | 16-25, 14-25 | 17-25, 21-25 | 0-6 | 4 | |
Lord Selkirk Royals | 25-22, 25-21 | 17-25, 12-25 | 25-15, 25-17 | 4-2 | 2 | |
Steinbach Regional Sabres | 25-16, 25-14 | 25-17, 25-12 | 25-14, 25-23 | 6-0 | 1 | |
Jeanne-Sauve Olympiens | 25-17, 25-21 | 15-25, 17-25 | 14-25, 23-25 | 2-4 | 3 |
Pool 2 | Vincent Massey (Bdn) Vikings | Dakota Lancers | Sturgeon Heights Huskies | Oak Park Raiders | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-22, 25-27 | 23-25, 18-25 | 25-23, 16-25 | 2-4 | 4 | |
Dakota Lancers | 22-25, 27-25 | 25-21, 20-25 | 25-10, 14-25 | 3-3 | 3 | |
Sturgeon Heights Huskies | 25-23, 25-18 | 21-25, 25-20 | 13-25, 23-25 | 3-3 | 2 | |
Oak Park Raiders | 23-25, 25-16 | 10-25, 25-14 | 25-13, 25-23 | 4-2 | 1 |
Pool 3 | Garden City Gophers | J.H. Bruns Broncos | St. Mary's Academy Flames | Mennonite Brethren Hawks MBCI Varsity girls | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Garden City Gophers | 25-19, 21-25 | 25-21, 25-22 | 20-25, 25-21 | 4-2 | 1 | |
J.H. Bruns Broncos | 19-25, 25-21 | 25-27, 25-13 | 26-24, 25-23 | 4-2 | 2 | |
St. Mary's Academy Flames | 21-25, 22-25 | 27-25, 13-25 | 25-20, 25-21 | 3-3 | 3 | |
Mennonite Brethren Hawks MBCI Varsity girls | 25-20, 21-25 | 24-26, 23-25 | 20-25, 21-25 | 1-5 | 4 |
Pool 4 | River East Kodiaks | Dakota Lancers | Glenlawn Lions | Westwood Warriors | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
River East Kodiaks | 25-17, 25-8 | 21-25, 25-20 | 25-21, 25-18 | 5-1 | 1 | |
Dakota Lancers | 17-25, 8-25 | 25-16, 25-17 | 24-26, 14-25 | 2-4 | 3 | |
Glenlawn Lions | 25-21, 20-25 | 16-25, 17-25 | 25-23, 12-25 | 2-4 | 4 | |
Westwood Warriors | 21-25, 18-25 | 26-24, 25-14 | 23-25, 25-12 | 3-3 | 2 |
Bracket
Garden City Gophers AAAA Varsity Girls VolleyballVincent Massey (Bdn) Vikings AAAA Varsity Girls VolleyballRiver East Kodiaks AAAA Varsity Girls VolleyballVincent Massey (Wpg) Trojans AAAA Varsity Girls VolleyballLord Selkirk Royals AAAA Varsity Girls VolleyballJ.H. Bruns Broncos AAAA Varsity Girls VolleyballSteinbach Regional Sabres AAAA Varsity Girls VolleyballDakota Lancers AAAA Junior Varsity Girls VolleyballDakota Lancers AAAA Varsity Girls VolleyballSt. Mary's Academy Flames AAAA Varsity Girls VolleyballMennonite Brethren Hawks MBCI Varsity girls AAA Varsity Girls VolleyballSturgeon Heights Huskies AAAA Varsity Girls VolleyballGlenlawn Lions AAAA Varsity Girls VolleyballJeanne-Sauve Olympiens AAAA Varsity Girls VolleyballOak Park Raiders AAAA Varsity Girls VolleyballWestwood Warriors AAAA Varsity Girls Volleyball
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oct 28, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 25-9, 23-25, 25-18, 25-21 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Lord Selkirk Royals | 25-15, 28-26, 23-25, 22-25, 10-15 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Lord Selkirk Royals | 23-25, 22-25, 19-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 25-16, 25-21, 19-25, 26-24 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Oak Park Raiders | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 17-25, 21-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | St. Mary's Academy Flames | 23-25, 18-25, 21-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | St. Mary's Academy Flames | 25-20, 25-20, 25-20 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Oak Park Raiders | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-16, 22-25, 25-14, 21-25, 10-15 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Sturgeon Heights Huskies | 31-29, 18-25, 15-10 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Mennonite Brethren Hawks | vs | Dakota Lancers | 17-25, 26-24, 15-17 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Garden City Gophers | vs | Sturgeon Heights Huskies | 23-25, 25-22, 15-11 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Westwood Warriors | vs | Glenlawn Lions | 19-25, 25-19, 15-10 | V Girls | Bracket | |||
Oct 28, 2023 5:00pm | Westwood Warriors | vs | River East Kodiaks | 25-21, 25-27, 15-9 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Oak Park Raiders | vs | Mennonite Brethren Hawks | 25-17, 25-20 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | River East Kodiaks | 25-17, 25-20 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | St. Mary's Academy Flames | 17-25, 12-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Westwood Warriors | 24-26, 25-17, 15-7 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | J.H. Bruns Broncos | 22-25, 25-16, 14-16 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Glenlawn Lions | 25-17, 25-13 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Lord Selkirk Royals | 17-25, 21-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 19-25, 25-19, 15-13 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Garden City Gophers | 25-22, 25-9 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Westwood Warriors | vs | Sturgeon Heights Huskies | 24-26, 14-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | Dakota Lancers | 15-25, 20-25 | JV Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Mennonite Brethren Hawks | vs | River East Kodiaks | 25-19, 25-17 | V Girls | Bracket | |||
Oct 27, 2023 5:00pm | Oak Park Raiders | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 13-25, 16-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 17, 2023 5:00pm | St. Mary's Academy Flames | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 22-25, 15-25 | V Girls | Bracket | |||
Sep 28, 2023 5:00pm | Garden City Gophers | vs | Mennonite Brethren Hawks | 25-21, 19-25, 10-19 | V Girls | Bracket | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Steinbach Regional Sabres | 16-25, 14-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 17-25, 21-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Steinbach Regional Sabres | 17-25, 12-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 25-15, 25-17 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 25-14, 25-23 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Dakota Lancers | 25-22, 25-27 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Sturgeon Heights Huskies | 23-25, 18-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Oak Park Raiders | 25-23, 16-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-21, 20-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Oak Park Raiders | 25-10, 14-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | Oak Park Raiders | 13-25, 23-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Lord Selkirk Royals | 22-25, 21-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Garden City Gophers | vs | St. Mary's Academy Flames | 25-21, 25-22 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Garden City Gophers | vs | Mennonite Brethren Hawks | 20-25, 25-21 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | St. Mary's Academy Flames | 25-27, 25-13 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Mennonite Brethren Hawks | 26-24, 25-23 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | St. Mary's Academy Flames | vs | Mennonite Brethren Hawks | 25-20, 25-21 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Dakota Lancers | 25-17, 25-8 | JV Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Glenlawn Lions | 21-25, 25-20 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Westwood Warriors | 25-21, 25-18 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Glenlawn Lions | 25-16, 25-17 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Westwood Warriors | 24-26, 14-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | Westwood Warriors | 25-23, 12-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 26, 2023 5:00pm | Garden City Gophers | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-19, 21-25 | V Girls | Round Robin 1 |