DMCI JVB Invitational
Sport
Volleyball
Gender
Boys
Dates
Sep 22–23, 2023
School Year
2023/2024
Host School
Convener(s)
Dan Gilbert
Contact Name
Dan Gilbert
Contact Email
Contact Phone
Round-Robin
Pool 1 | Daniel McIntyre Maroons | Northlands Parkway Nighthawks | J.H. Bruns Broncos | Transcona Titans | Mennonite Brethren Hawks MBCI JV Boys | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Daniel McIntyre Maroons | 25-16, 25-12 | 25-17, 25-20 | 25-13, 25-8 | 26-27, 25-14 | 7-1 | 1 | |
Northlands Parkway Nighthawks | 16-25, 12-25 | 13-25, 17-25 | 25-13, 25-15 | 14-25, 12-25 | 2-6 | 4 | |
J.H. Bruns Broncos | 17-25, 20-25 | 25-13, 25-17 | 25-18, 25-16 | 15-25, 12-25 | 4-4 | 3 | |
Transcona Titans | 13-25, 8-25 | 13-25, 15-25 | 18-25, 16-25 | 11-25, 16-25 | 0-8 | 5 | |
Mennonite Brethren Hawks MBCI JV Boys | 27-26, 14-25 | 25-14, 25-12 | 25-15, 25-12 | 25-11, 25-16 | 7-1 | 2 |
Pool 2 | Westwood Warriors | Steinbach Regional Sabres | St. Paul's (Wpg) Crusaders | Glenlawn Lions | West Kildonan Wolverines | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Westwood Warriors | 7-25, 15-25 | 22-25, 11-25 | 11-25, 12-25 | 25-20, 25-11 | 2-6 | 4 | |
Steinbach Regional Sabres | 25-7, 25-15 | 22-25, 19-25 | 25-23, 16-25 | 25-10, 25-19 | 5-3 | 3 | |
St. Paul's (Wpg) Crusaders | 25-22, 25-11 | 25-22, 25-19 | 16-25, 25-22 | 25-2, 25-11 | 7-1 | 1 | |
Glenlawn Lions | 25-11, 25-12 | 23-25, 25-16 | 25-16, 22-25 | 25-14, 25-10 | 6-2 | 2 | |
West Kildonan Wolverines | 20-25, 11-25 | 10-25, 19-25 | 2-25, 11-25 | 14-25, 10-25 | 0-8 | 5 |
Pool 3 | River East Kodiaks | Fort Richmond Centurions | Dakota Lancers | Sturgeon Heights Huskies | Tec Voc Hornets | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
River East Kodiaks | 25-9, 25-11 | 25-23, 25-21 | 25-16, 22-25 | 25-12, 25-14 | 7-1 | 1 | |
Fort Richmond Centurions | 9-25, 11-25 | 13-25, 18-25 | 17-25, 10-25 | 25-14, 13-25 | 1-7 | 5 | |
Dakota Lancers | 23-25, 21-25 | 25-13, 25-18 | 25-22, 25-22 | 25-19, 25-14 | 6-2 | 2 | |
Sturgeon Heights Huskies | 16-25, 25-22 | 25-17, 25-10 | 22-25, 22-25 | 25-11, 25-20 | 5-3 | 3 | |
Tec Voc Hornets | 12-25, 14-25 | 14-25, 25-13 | 19-25, 14-25 | 11-25, 20-25 | 1-7 | 4 |
Pool 4 | Linden Christian Wings | Vincent Massey (Wpg) Trojans | Lord Selkirk Royals | Jeanne-Sauve Olympiens | Murdoch MacKay Junior Varsity Boys Volleyball | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Linden Christian Wings | 14-25, 26-27 | 18-25, 23-25 | 16-25, 17-25 | 14-25, 20-25 | 0-8 | 5 | |
Vincent Massey (Wpg) Trojans | 25-14, 27-26 | 25-9, 25-20 | 12-25, 25-23 | 25-17, 18-25 | 6-2 | 2 | |
Lord Selkirk Royals | 25-18, 25-23 | 9-25, 20-25 | 23-25, 25-18 | 25-23, 25-22 | 5-3 | 3 | |
Jeanne-Sauve Olympiens | 25-16, 25-17 | 25-12, 23-25 | 25-23, 18-25 | 25-20, 25-15 | 6-2 | 1 | |
Murdoch MacKay Junior Varsity Boys Volleyball | 25-14, 25-20 | 17-25, 25-18 | 23-25, 22-25 | 20-25, 15-25 | 3-5 | 4 |
Bracket
Daniel McIntyre Maroons AAAA Junior Varsity Boys VolleyballNorthlands Parkway Nighthawks AAA Junior Varsity Boys VolleyballRiver East Kodiaks AAAA Junior Varsity Boys VolleyballLinden Christian Wings AAA Junior Varsity Boys VolleyballVincent Massey (Wpg) Trojans AAAA Junior Varsity Boys VolleyballLord Selkirk Royals AAAA Junior Varsity Boys VolleyballFort Richmond Centurions AAAA Junior Varsity Boys VolleyballJ.H. Bruns Broncos AAAA Junior Varsity Boys VolleyballWestwood Warriors AAA Junior Varsity Boys VolleyballSteinbach Regional Sabres AAAA Junior Varsity Boys VolleyballSt. Paul's (Wpg) Crusaders AAAA Junior Varsity Boys VolleyballDakota Lancers AAAA Junior Varsity Boys VolleyballSturgeon Heights Huskies AAAA Junior Varsity Boys VolleyballGlenlawn Lions AAAA Junior Varsity Boys VolleyballJeanne-Sauve Olympiens AAAA Junior Varsity Boys VolleyballTec Voc Hornets AAAA Junior Varsity Boys VolleyballMurdoch MacKay Junior Varsity Boys Volleyball AAAA Junior Varsity Boys VolleyballTranscona Titans AAAA Junior Varsity Boys VolleyballWest Kildonan Wolverines AAAA Junior Varsity Boys VolleyballMennonite Brethren Hawks MBCI JV Boys AAA Junior Varsity Boys Volleyball
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sep 23, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Lord Selkirk Royals | 13-25, 25-23, 15-8 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | Daniel McIntyre Maroons | 22-25, 21-25 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 22-25, 17-25 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Mennonite Brethren Hawks | vs | Steinbach Regional Sabres | 25-10, 25-21 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Mennonite Brethren Hawks | vs | St. Paul's (Wpg) Crusaders | 25-21, 25-21 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Sturgeon Heights Huskies | 20-25, 22-25 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | River East Kodiaks | 15-25, 17-25 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Mennonite Brethren Hawks | vs | River East Kodiaks | 25-18, 30-28 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 25-12, 25-19 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Mennonite Brethren Hawks | 16-25, 22-25 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-20, 25-19 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-17, 25-16 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Westwood Warriors | vs | Tec Voc Hornets | 25-15, 25-18 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Transcona Titans | vs | Linden Christian Wings | 15-25, 12-25 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | West Kildonan Wolverines | vs | Fort Richmond Centurions | 12-25, 18-25 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Murdoch MacKay | vs | Westwood Warriors | 25-18, 22-25, 15-6 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Fort Richmond Centurions | 25-8, 25-15 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | Dakota Lancers | 25-15, 25-19 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | River East Kodiaks | 19-25, 25-15, 15-12 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Lord Selkirk Royals | 23-25, 25-13, 8-15 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 22-25, 19-25 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Tec Voc Hornets | 25-16, 18-25, 15-10 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | West Kildonan Wolverines | vs | Transcona Titans | 10-25, 25-11, 16-14 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 23, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Murdoch MacKay | 20-25, 19-25 | JV Boys | Bracket | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | West Kildonan Wolverines | 25-14, 25-10 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | West Kildonan Wolverines | 25-2, 25-11 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Glenlawn Lions | 16-25, 25-22 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | West Kildonan Wolverines | 25-10, 25-19 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Glenlawn Lions | 25-23, 16-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | St. Paul's (Wpg) Crusaders | 22-25, 19-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Westwood Warriors | vs | West Kildonan Wolverines | 25-20, 25-11 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Westwood Warriors | vs | Glenlawn Lions | 11-25, 12-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Westwood Warriors | vs | St. Paul's (Wpg) Crusaders | 22-25, 11-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Northlands Parkway Nighthawks | 25-16, 25-12 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Transcona Titans | vs | Mennonite Brethren Hawks | 11-25, 16-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Mennonite Brethren Hawks | 15-25, 12-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Transcona Titans | 25-18, 25-16 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Mennonite Brethren Hawks | 14-25, 12-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Transcona Titans | 25-13, 25-15 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | J.H. Bruns Broncos | 13-25, 17-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Mennonite Brethren Hawks | 26-27, 25-14 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Transcona Titans | 25-13, 25-8 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-17, 25-20 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Westwood Warriors | vs | Steinbach Regional Sabres | 7-25, 15-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Murdoch MacKay | 25-20, 25-15 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Murdoch MacKay | 25-23, 25-22 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 23-25, 25-18 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Murdoch MacKay | 25-17, 18-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 12-25, 25-23 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Lord Selkirk Royals | 25-9, 25-20 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Murdoch MacKay | 14-25, 20-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 16-25, 17-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Lord Selkirk Royals | 18-25, 23-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Fort Richmond Centurions | 25-9, 25-11 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | Tec Voc Hornets | 25-11, 25-20 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Tec Voc Hornets | 25-19, 25-14 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-22, 25-22 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Fort Richmond Centurions | vs | Tec Voc Hornets | 25-14, 13-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Fort Richmond Centurions | vs | Sturgeon Heights Huskies | 17-25, 10-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Fort Richmond Centurions | vs | Dakota Lancers | 13-25, 18-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Tec Voc Hornets | 25-12, 25-14 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-16, 22-25 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Dakota Lancers | 25-23, 25-21 | JV Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 22, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 14-25, 26-27 | JV Boys | Round Robin 1 |