Hamiota Huskies Regional Warm-Ups
Sport
Volleyball
Gender
Boys
Dates
Nov 10–11, 2023
School Year
2023/2024
Host School
Convener(s)
Jerry Crampain, Mason Metcalf
Contact Name
Jerry Crampain
Contact Email
Round-Robin
Pool 1 | Rossburn Raiders Green, Black, White | Hamiota Huskies | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) Trojans | Virden Bears | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Rossburn Raiders Green, Black, White | 16-25, 15-25 | 12-25, 14-25 | 15-25, 13-25 | 0-6 | 4 | |
Hamiota Huskies | 25-16, 25-15 | 16-25, 19-25 | 25-20, 25-17 | 4-2 | 2 | |
Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) Trojans | 25-12, 25-14 | 25-16, 25-19 | 25-17, 25-14 | 6-0 | 1 | |
Virden Bears | 25-15, 25-13 | 20-25, 17-25 | 17-25, 14-25 | 2-4 | 3 |
Pool 2 | Elton Sabres | Ste. Rose Celtics | Melita Marauders | Faith Academy Lightning | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Elton Sabres | 25-12, 25-14 | 25-8, 21-25 | 25-20, 25-18 | 5-1 | 1 | |
Ste. Rose Celtics | 12-25, 14-25 | 25-22, 25-23 | 21-25, 21-25 | 2-4 | 3 | |
Melita Marauders | 8-25, 25-21 | 22-25, 23-25 | 11-25, 18-25 | 1-5 | 4 | |
Faith Academy Lightning | 20-25, 18-25 | 25-21, 25-21 | 25-11, 25-18 | 4-2 | 2 |
Bracket
Elton Sabres AA Varsity Boys VolleyballSte. Rose Celtics A Varsity Boys VolleyballRossburn Raiders Green, Black, White A Varsity Boys VolleyballMelita Marauders A Varsity Boys VolleyballHamiota Huskies A Varsity Boys VolleyballMajor Pratt/St. Lazare (Co-Op) Trojans AA Varsity Boys VolleyballVirden Bears AAA Varsity Boys VolleyballFaith Academy Lightning AAA Varsity Boys Volleyball
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nov 11, 2023 7:00pm | Elton Sabres | vs | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | 31-29, 19-25, 15-12 | Husky Den | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 6:00pm | Ste. Rose Celtics | vs | Virden Bears | 16-25, 23-25 | Husky Den | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 5:00pm | Hamiota Huskies | vs | Faith Academy Lightning | 13-25, 13-25 | Husky Den | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 4:00pm | Virden Bears | vs | Melita Marauders | 25-13, 25-15 | Husky Den South Court | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 4:00pm | Ste. Rose Celtics | vs | Rossburn Raiders | 25-23, 22-25, 15-13 | Husky Den North Court | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 3:00pm | Faith Academy Lightning | vs | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | 19-25, 25-21, 10-15 | Husky Den South Court | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 3:00pm | Hamiota Huskies | vs | Elton Sabres | 21-25, 17-25 | Husky Den North Court | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 2:00pm | Faith Academy Lightning | vs | Virden Bears | 25-18, 23-25, 15-8 | Husky Den North Court | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 2:00pm | Hamiota Huskies | vs | Ste. Rose Celtics | 25-17, 25-11 | Husky Den South Court | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 1:00pm | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | vs | Melita Marauders | 25-17, 25-22 | Husky Den South Court | V Boys | Bracket | ||
Nov 11, 2023 1:00pm | Elton Sabres | vs | Rossburn Raiders | 25-12, 25-13 | Husky Den North Court | V Boys | Bracket | ||
Nov 10, 2023 7:35pm | Melita Marauders | vs | Faith Academy Lightning | 11-25, 18-25 | Husky Den | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 6:45pm | Elton Sabres | vs | Faith Academy Lightning | 25-20, 25-18 | Husky Den | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 5:55pm | Ste. Rose Celtics | vs | Faith Academy Lightning | 21-25, 21-25 | Husky Den | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 5:05pm | Ste. Rose Celtics | vs | Melita Marauders | 25-22, 25-23 | Husky Den | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 4:15pm | Elton Sabres | vs | Melita Marauders | 25-8, 21-25 | Husky Den | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 3:30pm | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | vs | Virden Bears | 25-17, 25-14 | Husky Den South Court | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 3:30pm | Rossburn Raiders | vs | Hamiota Huskies | 16-25, 15-25 | Husky Den North Court | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 2:40pm | Elton Sabres | vs | Ste. Rose Celtics | 25-12, 25-14 | Husky Den North Court | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 1:50pm | Hamiota Huskies | vs | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | 16-25, 19-25 | Husky Den South Court | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 1:50pm | Rossburn Raiders | vs | Virden Bears | 15-25, 13-25 | Husky Den North Court | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 1:00pm | Hamiota Huskies | vs | Virden Bears | 25-20, 25-17 | Husky Den North Court | V Boys | Round Robin 1 | ||
Nov 10, 2023 1:00pm | Rossburn Raiders | vs | Major Pratt/St. Lazare (Co-Op) | 12-25, 14-25 | Husky Den South Court | V Boys | Round Robin 1 |