University of Winnipeg Invitational
Sport
Volleyball
Gender
Boys
Dates
Sep 15–16, 2023
School Year
2023/2024
Host School
Convener(s)
N/A
Contact Name
Larry McKay
Contact Email
Contact Phone
Round-Robin
Round 1
Pool 1 | Linden Christian Wings | St. Paul's (Wpg) Crusaders | Dakota Lancers | Transcona Titans | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Linden Christian Wings | 15-25, 16-25 | 13-25, 12-25 | 25-22, 25-22 | 2-4 | 3 | |
St. Paul's (Wpg) Crusaders | 25-15, 25-16 | 25-23, 25-17 | 25-19, 25-15 | 6-0 | 1 | |
Dakota Lancers | 25-13, 25-12 | 23-25, 17-25 | 25-15, 25-20 | 4-2 | 2 | |
Transcona Titans | 22-25, 22-25 | 19-25, 15-25 | 15-25, 20-25 | 0-6 | 4 |
Pool 2 | Miles Macdonell Buckeyes | Northlands Parkway Nighthawks | Glenlawn Lions | Maples | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Miles Macdonell Buckeyes | 25-15, 23-25 | 21-25, 22-25 | 25-21, 25-15 | 3-3 | 2 | |
Northlands Parkway Nighthawks | 15-25, 25-23 | 8-25, 13-25 | 25-23, 25-21 | 3-3 | 3 | |
Glenlawn Lions | 25-21, 25-22 | 25-8, 25-13 | 25-12, 25-22 | 6-0 | 1 | |
Maples | 21-25, 15-25 | 23-25, 21-25 | 12-25, 22-25 | 0-6 | 4 |
Pool 3 | Daniel McIntyre Maroons | Lord Selkirk Royals | Steinbach Regional Sabres | Oak Park Raiders | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Daniel McIntyre Maroons | 25-23, 18-25 | 25-23, 25-23 | 23-25, 25-22 | 4-2 | 1 | |
Lord Selkirk Royals | 23-25, 25-18 | 24-25, 23-25 | 23-25, 25-18 | 2-4 | 4 | |
Steinbach Regional Sabres | 23-25, 23-25 | 25-24, 25-23 | 25-17, 16-25 | 3-3 | 3 | |
Oak Park Raiders | 25-23, 22-25 | 25-23, 18-25 | 17-25, 25-16 | 3-3 | 2 |
Pool 4 | Red Lake | Vincent Massey (Wpg) Trojans | Jeanne-Sauve Olympiens | Gabrielle-Roy Les Roys | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Red Lake | 11-25, 12-25 | 23-25, 25-16 | 9-25, 21-25 | 1-5 | 3 | |
Vincent Massey (Wpg) Trojans | 25-11, 25-12 | 25-11, 25-23 | 25-16, 25-22 | 6-0 | 1 | |
Jeanne-Sauve Olympiens | 25-23, 16-25 | 11-25, 23-25 | 15-25, 13-25 | 1-5 | 4 | |
Gabrielle-Roy Les Roys | 25-9, 25-21 | 16-25, 22-25 | 25-15, 25-13 | 4-2 | 2 |
Round 2
Pool 1 | Vincent Massey (Wpg) Trojans | St. Paul's (Wpg) Crusaders | Dakota Lancers | Gabrielle-Roy Les Roys | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Vincent Massey (Wpg) Trojans | 25-23, 25-17 | 25-22, 25-21 | 25-16, 25-22 | 6-0 | 1 | |
St. Paul's (Wpg) Crusaders | 23-25, 17-25 | 25-23, 25-17 | 25-20, 25-19 | 4-2 | 2 | |
Dakota Lancers | 22-25, 21-25 | 23-25, 17-25 | 26-24, 21-25 | 1-5 | 4 | |
Gabrielle-Roy Les Roys | 16-25, 22-25 | 20-25, 19-25 | 24-26, 25-21 | 1-5 | 3 |
Pool 2 | Miles Macdonell Buckeyes | Daniel McIntyre Maroons | Glenlawn Lions | Oak Park Raiders | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Miles Macdonell Buckeyes | 25-17, 25-23 | 21-25, 22-25 | 26-24, 25-15 | 4-2 | 2 | |
Daniel McIntyre Maroons | 17-25, 23-25 | 18-25, 25-23 | 23-25, 25-22 | 2-4 | 3 | |
Glenlawn Lions | 25-21, 25-22 | 25-18, 23-25 | 25-17, 25-21 | 5-1 | 1 | |
Oak Park Raiders | 24-26, 15-25 | 25-23, 22-25 | 17-25, 21-25 | 1-5 | 4 |
Pool 3 | Northlands Parkway Nighthawks | Lord Selkirk Royals | Steinbach Regional Sabres | Maples | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Northlands Parkway Nighthawks | 16-25, 19-25 | 14-25, 25-23 | 25-23, 25-21 | 3-3 | 3 | |
Lord Selkirk Royals | 25-16, 25-19 | 24-26, 23-25 | 25-16, 25-19 | 4-2 | 2 | |
Steinbach Regional Sabres | 25-14, 23-25 | 26-24, 25-23 | 25-20, 25-21 | 5-1 | 1 | |
Maples | 23-25, 21-25 | 16-25, 19-25 | 20-25, 21-25 | 0-6 | 4 |
Pool 4 | Red Lake | Linden Christian Wings | Jeanne-Sauve Olympiens | Transcona Titans | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Red Lake | 17-25, 11-25 | 23-25, 25-15 | 15-25, 18-25 | 1-5 | 3 | |
Linden Christian Wings | 25-17, 25-11 | 25-17, 25-15 | 25-22, 25-22 | 6-0 | 1 | |
Jeanne-Sauve Olympiens | 25-23, 15-25 | 17-25, 15-25 | 23-25, 16-25 | 1-5 | 4 | |
Transcona Titans | 25-15, 25-18 | 22-25, 22-25 | 25-23, 25-16 | 4-2 | 2 |
Bracket
Miles Macdonell Buckeyes AAAA Varsity Boys VolleyballRed Lake VolleyballDaniel McIntyre Maroons AAAA Varsity Boys VolleyballNorthlands Parkway Nighthawks AAA Varsity Boys VolleyballLinden Christian Wings AAA Varsity Boys VolleyballVincent Massey (Wpg) Trojans AAAA Varsity Boys VolleyballLord Selkirk Royals AAAA Varsity Boys VolleyballSteinbach Regional Sabres AAAA Varsity Boys VolleyballSt. Paul's (Wpg) Crusaders AAAA Varsity Boys VolleyballDakota Lancers AAAA Varsity Boys VolleyballGlenlawn Lions AAAA Varsity Boys VolleyballJeanne-Sauve Olympiens AAAA Varsity Boys VolleyballGabrielle-Roy Les Roys AA Varsity Boys VolleyballOak Park Raiders AAAA Varsity Boys VolleyballMaples AAAA Varsity Boys VolleyballTranscona Titans AAAA Varsity Boys Volleyball
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sep 16, 2023 5:00pm | Maples | vs | Northlands Parkway Nighthawks | 25-23, 25-23 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Red Lake | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 25-20, 25-13 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Northlands Parkway Nighthawks | 28-30, 25-23, 15-9 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Red Lake | vs | Maples | 21-25, 25-16, 15-9 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Transcona Titans | 25-17, 20-25, 15-12 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Steinbach Regional Sabres | 19-25, 20-25 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Transcona Titans | 25-12, 25-22 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Lord Selkirk Royals | 25-23, 19-25, 15-13 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Oak Park Raiders | 17-25, 25-17, 13-15 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 25-13, 22-25, 15-10 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Gabrielle-Roy Les Roys | vs | Oak Park Raiders | 15-25, 25-22, 15-9 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Dakota Lancers | 16-25, 19-25 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Miles Macdonell Buckeyes | 25-16, 25-13 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 17-25, 14-25 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 22-25, 17-25 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Glenlawn Lions | 22-25, 20-25 | V Boys | Bracket | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | St. Paul's (Wpg) Crusaders | 25-23, 25-17 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Dakota Lancers | 25-22, 25-21 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 25-16, 25-22 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Dakota Lancers | 25-23, 25-17 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 25-20, 25-19 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 26-24, 21-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | Daniel McIntyre Maroons | 25-17, 25-23 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | Glenlawn Lions | 21-25, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | Oak Park Raiders | 26-24, 25-15 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Glenlawn Lions | 18-25, 25-23 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Oak Park Raiders | 23-25, 25-22 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | Oak Park Raiders | 25-17, 25-21 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Transcona Titans | 23-25, 16-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Transcona Titans | 25-22, 25-22 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 25-17, 25-15 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Red Lake | vs | Transcona Titans | 15-25, 18-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Red Lake | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 23-25, 25-15 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Red Lake | vs | Linden Christian Wings | 17-25, 11-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Maples | 25-20, 25-21 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Maples | 25-16, 25-19 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Steinbach Regional Sabres | 24-26, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Maples | 25-23, 25-21 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Steinbach Regional Sabres | 14-25, 25-23 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 16, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Lord Selkirk Royals | 16-25, 19-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Maples | 25-23, 25-21 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Glenlawn Lions | 8-25, 13-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | Maples | 25-21, 25-15 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | Glenlawn Lions | 21-25, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | Northlands Parkway Nighthawks | 25-15, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Transcona Titans | 25-15, 25-20 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Transcona Titans | 25-19, 25-15 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Dakota Lancers | 25-23, 25-17 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Transcona Titans | 25-22, 25-22 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Lord Selkirk Royals | 25-23, 18-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | Maples | 25-12, 25-22 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Steinbach Regional Sabres | 25-23, 25-23 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Oak Park Raiders | 23-25, 25-22 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Steinbach Regional Sabres | 24-25, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Oak Park Raiders | 23-25, 25-18 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Oak Park Raiders | 25-17, 16-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Red Lake | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 11-25, 12-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Red Lake | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 23-25, 25-16 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Red Lake | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 9-25, 21-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 25-11, 25-23 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 25-16, 25-22 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Gabrielle-Roy Les Roys | 15-25, 13-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | St. Paul's (Wpg) Crusaders | 15-25, 16-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Sep 15, 2023 5:00pm | Linden Christian Wings | vs | Dakota Lancers | 13-25, 12-25 | V Boys | Round Robin 1 |