Boissevain Broncos Varsity Girls Volleyball Oct. 7-8
Sport
Volleyball
Gender
Girls
Dates
Oct 7–8, 2023
School Year
2023/2024
Host School
Convener(s)
Corey Billaney
Contact Name
Corey Billaney
Contact Email
Contact Phone
Round-Robin
Pool 1 | Boissevain Broncos | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | St. Joachim Braves | Rossburn Raiders | Pilot Mound Pilots | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Boissevain Broncos | 22-25, 26-27 | 17-25, 24-25 | 25-7, 24-26 | 25-8, 25-21 | 3-5 | 4 | |
Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | 25-22, 27-26 | 25-14, 25-19 | 22-25, 25-14 | 25-17, 25-10 | 7-1 | 1 | |
St. Joachim Braves | 25-17, 25-24 | 14-25, 19-25 | 25-13, 20-25 | 25-12, 23-25 | 4-4 | 3 | |
Rossburn Raiders | 7-25, 26-24 | 25-22, 14-25 | 13-25, 25-20 | 25-22, 25-11 | 5-3 | 2 | |
Pilot Mound Pilots | 8-25, 21-25 | 17-25, 10-25 | 12-25, 25-23 | 22-25, 11-25 | 1-7 | 5 |
Pool 2 | Treherne Tigers | Deloraine Colts | Prairie Mountain Predators | Melita Marauders | Minnedosa Chancellors | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Treherne Tigers | 25-21, 19-25 | 7-25, 16-25 | 24-26, 25-13 | 19-25, 15-25 | 2-6 | 4 | |
Deloraine Colts | 21-25, 25-19 | 21-25, 11-25 | 25-20, 25-20 | 25-17, 25-22 | 5-3 | 2 | |
Prairie Mountain Predators | 25-7, 25-16 | 25-21, 25-11 | 25-6, 25-16 | 25-19, 25-20 | 8-0 | 1 | |
Melita Marauders | 26-24, 13-25 | 20-25, 20-25 | 6-25, 16-25 | 26-24, 13-25 | 2-6 | 5 | |
Minnedosa Chancellors | 25-19, 25-15 | 17-25, 22-25 | 19-25, 20-25 | 24-26, 25-13 | 3-5 | 3 |
Bracket
Treherne Tigers A Varsity Girls VolleyballDeloraine Colts A Varsity Girls VolleyballPrairie Mountain Predators AA Varsity Girls VolleyballMelita Marauders A Varsity Girls VolleyballBoissevain Broncos AA Varsity Girls VolleyballBaldur/Cartwright (Co-Op) Cougars A Varsity Girls VolleyballSt. Joachim Braves AA Varsity Girls VolleyballRossburn Raiders A Varsity Girls VolleyballPilot Mound Pilots AA Varsity Girls VolleyballMinnedosa Chancellors AA Varsity Girls Volleyball
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oct 8, 2023 5:00pm | Deloraine Colts | vs | Boissevain Broncos | 25-20, 25-23 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 5:00pm | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | vs | Prairie Mountain Predators | 25-23, 19-25, 10-15 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 5:00pm | Minnedosa Chancellors | vs | Prairie Mountain Predators | 19-25, 14-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 5:00pm | Boissevain Broncos | vs | Prairie Mountain Predators | 18-25, 23-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 2:00pm | St. Joachim Braves | vs | Minnedosa Chancellors | 25-12, 25-17 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 2:00pm | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | vs | St. Joachim Braves | 12-25, 27-25, 15-9 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 12:00pm | Boissevain Broncos | vs | Rossburn Raiders | 25-16, 20-25, 15-4 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 12:00pm | Deloraine Colts | vs | Treherne Tigers | 25-22, 25-23 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 11:00am | Minnedosa Chancellors | vs | Rossburn Raiders | 13-25, 25-21, 15-9 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 11:00am | St. Joachim Braves | vs | Deloraine Colts | 25-22, 25-23 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 10:00am | Treherne Tigers | vs | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | 12-25, 17-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 9:00am | Melita Marauders | vs | Boissevain Broncos | 13-25, 14-25 | V Girls | Bracket | |||
Oct 8, 2023 9:00am | Treherne Tigers | vs | Pilot Mound Pilots | 25-10, 25-23 | V Girls | Bracket | |||
Not Set | Boissevain Broncos | vs | TBA | V Girls | Bracket | ||||
Not Set | Deloraine Colts | vs | TBA | V Girls | Bracket | ||||
Oct 7, 2023 5:00pm | Boissevain Broncos | vs | St. Joachim Braves | 17-25, 24-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Boissevain Broncos | vs | Rossburn Raiders | 25-7, 24-26 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Boissevain Broncos | vs | Pilot Mound Pilots | 25-8, 25-21 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | vs | St. Joachim Braves | 25-14, 25-19 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | vs | Rossburn Raiders | 22-25, 25-14 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | vs | Pilot Mound Pilots | 25-17, 25-10 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | St. Joachim Braves | vs | Rossburn Raiders | 25-13, 20-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | St. Joachim Braves | vs | Pilot Mound Pilots | 25-12, 23-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Rossburn Raiders | vs | Pilot Mound Pilots | 25-22, 25-11 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Boissevain Broncos | vs | Baldur/Cartwright (Co-Op) Cougars | 22-25, 26-27 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Treherne Tigers | vs | Prairie Mountain Predators | 7-25, 16-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Treherne Tigers | vs | Melita Marauders | 24-26, 25-13 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Treherne Tigers | vs | Minnedosa Chancellors | 19-25, 15-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Deloraine Colts | vs | Prairie Mountain Predators | 21-25, 11-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Deloraine Colts | vs | Melita Marauders | 25-20, 25-20 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Deloraine Colts | vs | Minnedosa Chancellors | 25-17, 25-22 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Prairie Mountain Predators | vs | Melita Marauders | 25-6, 25-16 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Prairie Mountain Predators | vs | Minnedosa Chancellors | 25-19, 25-20 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Melita Marauders | vs | Minnedosa Chancellors | 26-24, 13-25 | V Girls | Round Robin 1 | |||
Oct 7, 2023 5:00pm | Treherne Tigers | vs | Deloraine Colts | 25-21, 19-25 | V Girls | Round Robin 1 |